Victorie pentru Aerostar Bacău pe stadionul din Râmnic. Metalul Buzău ține cu dinții de locul întâi

0

C.S.M. Râmnicu Sărat a pierdut meciul cu Aerostar Bacău. Metalul Buzău se îndreaptă încet dar sigur spre marea victorie.

Începând cu ora 18.00 pe stadionul municipal Râmnicu Sărat s-a desfăşurat cea de-a VII-a etapă a Play-Off-ului Ligii 3.

C.S.M. Râmnicu Sărat s-a duelat cu Aerostar Bacău iar scorul final a fost de 2-0 pentru echipa din Bacău.

Primul gol a fost marcat în prima repriză înainte de pauză, în minutul 32 iar în cea dea două repriză Aerostar Bacău a marcat cel de-al doilea gol, în minutul 88.

Un nou meci din Liga 3 va avea loc mâine începând cu ora 18:00 pe stadionul din Buzău. Metalul Buzău va juca în etapa a VII-a a play-off-ului Ligii 3 cu Unirea Braniștea.